Bezlepkový makový dort s malinami

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Korpus

8 ksvejce
150 gtřtinový cukr
20 gvanilínový cukr
1/2 lžičkyvanilkové aroma
1 lžíceolej
1 lžícevoda
130 gmletý mák
130 gmaková mouka
1 ksprášek do pečiva
50 mlmléko

Krém

500 gjemný tvaroh
600 gcream cheese
20 gvanilínový cukr
100 gbílá čokoláda
vanilkové aroma + vanilkové flavdrops (nebo sladidlo podle chuti)
malinový džem

Malinová vrstva

250 gzmrazené maliny
20 gmalinový pudinkový prášek
1 lžícemed
50 mlvoda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukry do pěny. Přidáme vanilkové aroma a přišleháme vodu a olej.
  2. V misce smícháme mák, makovou mouku a prášek do pečiva. Makovou směs přimícháme k vyšlehaným žloutkům a přimícháme i mléko. Nakonec jemně vmícháme sníh z bílků.
  3. Těsto dáme do formy (24cm) vystlané pečícím papírem (pouze spodek) a pečeme při teplotě 170 stupňů přibližně 35 minut. Po upečení vyjmeme z formy, zespodu odlepíme papír a necháme vychladnout.
  4. Čokoládu rozpustíme. Cream cheese krátce vyšleháme, přidáme tvaroh, sladidlo a opět šleháme. Nakonec zašleháme rozpuštěnou čokoládu, ale ne příliš teplou. Připravený krém můžeme prozatím odložit do chladničky.
  5. Maliny necháme rozmrazit. Následně je dáme do hrnce i se šťávou, přidáme pudinkový prášek rozmíchaný ve vodě a med. Na mírném ohni vaříme do zhoustnutí. Necháme vychladnout.
  6. Vychladlý korpus podélně prořízneme na 3 stejné části. Na spodní korpus natřeme džem, následně rozetřeme krém a na krém dáme malinovou část (polovinu). Přikryjeme korpusem a postup zopakujeme. Na vrchní korpus dáváme už jen krém. Následně krém uhladíme i po bocích a dort dáme zachladit. Přibližně po třech hodinách můžeme dort potřít zbylým krémem a uhladit na vrchu i po bocích. Já jsem do krému na boky přidala i mák. Nakonec už jen ozdobíme a odložíme do chladničky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button