Bohatá dobošová roláda

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

10 ks vejce
10 lžic moučkový cukr
10 lžic polohrubá mouka
1 bal. prášek do pečiva

Krém:

5 ks vejce
250 g kr. cukr
150 g čokoláda
400 g máslo

Vrch:

čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. I když potřebujete 15 vajíček, určitě to jednou za čas stojí za vyzkoušení. Klasika je klasicka – chutná, čokoládová a dá se říci, že i jednoduchá dobrůtka.
  2. Bílky vyšleháme do pěny, postupně zašleháme moučkový cukr. V misce vidličkou rozmícháme žloutky a pomalu je přidáme do bílkového sněhu. Vařečkou promícháme, přidáváme postupně mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  3. Z těsta připravíme 4 stejné hromádky – upečeme 4 těsta o rozměru 25 x 45 cm na plechu, který jsme vyložili papírem na pečení. Pečeme při teplotě 180 stupňů cca 7-10 minut – záleží na tloušťce těsta. Těsto by mělo být tenké a snažte se, aby každé bylo stejně “tlusté”.
  4. Upečené těsta srolujeme i s papírem na pečení a necháme vychladnout.
  5. Vajíčka s cukrem ve vodní lázni mixérem vyšleháme do tuhé pěny. Když jsme dostali tuhou pěnu, přidáme na malé kousky nalámanou čokoládu a mícháme, dokud se čokoláda roztaví. Odstavíme a necháme vychladnout. Máslo utřeme do pěny a postupně přidáme čokoládovou hmotu. Vyšleháme nadýchaný krém.
  6. Jedno těsto rozvineme, stáhneme papír a potřeme ho nádivkou (1/4). Srolujeme a napojíme druhé těsto, které jsme také potřeli nádivkou. Takto pokračujeme i s třetím a čtvrtým těstem.
  7. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou a necháme v chladničce ztuhnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button