Bombastický čokoládový dezert bez mouky, který se doslova rozplývá na jazyku

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

85 g máslo
100 g čokoláda
6 ks žloutky
20 g krystalový cukr
6 g kakao
6 ks bílek
1 g sůl
80 g krystalový cukr

Krém:

10 g kávová zrnka
75 g mléko
130 g čokoláda
300 g smetana ke šlehání
25 g krystalový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Máslo spolu s čokoládou rozpustíme v horké vodní lázni. Rozpuštěnou hmotu odložíme bokem a necháme chvíli vychladnout.
  2. V misce vyšleháme žloutky spolu s kr. cukrem do pěny. Přidáme prosáté kakao a ještě mixérem chvíli šleháme. Do takto vyšlehané husté pěny přidáme vychladlou směs čokolády a másla. Hustou pěnu odložíme bokem.

  3. V druhé misce vyšleháme bílky spolu se špetkou soli do pěny. Postupně na tři krát přidáváme krystalový cukr a šleháme, dokud nedostaneme hustou pěnu.

  4. 1/3 vyšlehané bílkové pěny přidáme k čokoládové hmotě a jemně vařečkou spojíme. Přidáme znovu 1/3 a důkladně, ale zlehka promícháme. Přidáme zbylou bílkovou pěnu a znovu důkladně, ale jemně promícháme. Připravené těsto navrstvíme na velký plech s pečícím papírem, pěkně uhladíme a dáme péct do předem vyhřáté trouby.

  5. Pečeme při teplotě 180 stupňů 12 minut. Před pečením ještě těsto s plechem alespoň 5 krát ťukneme o stůl, aby praskly bublinky, které se v těste nacházejí. Upečené těsto vyjmeme, stáhneme z plechu a necháme vychladnout.

  6. Připravíme krém. Mléko dáme do hrnce, přidáme kávová zrnka a přivedeme do varu. Když začne vřít, odstavíme a zakryjeme. Necháme půl hodiny stát. Po půl hodině znovu mléko se zrnky přivedeme do varu. Odstavíme a ještě horké mléko se zrnky přecedíme přes síto do misky s nalámanou čokoládou. Necháme chvíli odstát, aby se čokoláda rozpustila. Důkladně promícháme, aby se čokoláda s mlékem spojila a necháme vychladnout stranou.

  7. V misce vyšleháme šlehačku s cukrem, uprostřed šlehání přilijeme rozpuštěnou čokoládu v mléce a šleháme, dokud nedostaneme čokoládovou šlehačku.

  8. Vychladlé těsto přendáme na druhý papír, odřízneme kraje (zarovnáme), rozdělíme ho na tři stejné části a můžeme vrstvit.

  9. Těsto, krém, těsto, krém, těsto a na vrch zbytek krému.

  10. Ozdobíme strouhanou čokoládou a odložíme do chladničky ztuhnout.% 1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button