Bramborové květinky jen ze 2 surovin, lepší než klasické hranolky

Bramborová pochoutka, která u nás doma překonala i oblíbené hranolky. Navíc jako bonus, na talíři vypadá skvěle. Potřebujete jen 2 základní suroviny, které se najdou snad v každé domácnosti – brambory a škrob. Samozřejmě sůl, který dodá květinkám dokonalou chuť. Autor: Jaja

55 min

Čas přípravy
10 min

Čas vaření
Suroviny
500 g uvařené ve slupce
brambory
7 g
sůl
100 g – 120 g
kukuřičný škrob
podle potřeby
rostlinný olej
Postup receptu
  1. Uvařené brambory oloupeme. Vložíme do mísy a rozmačkáme vidličkou. Následně je ještě propasírujeme přes kovové sítko, aby hmota byla jemná. Směs osolíme.
  2. Nasypeme kukuřičný škrob. Rukou vypracujeme kompaktní těsto, které se nelepí a přendáme ho na pracovní desku.
  3. Uděláme hrubý válec. A nakrájíme na menší rovnoměrně velké kousky. Aby se vám s těstem lépe pracovalo, můžete si ruce jemně potřít olejem.

  4. Každý kousek si teď znovu rozválíme na tenčího “hada”. Ten nakrájíme opět na přibližně stejně velké kousky, které následně spracujeme do kuličky. Vzniklé kuličky si budeme nyní formovat pomocí odšťavňovače na citron. Jednoduše kulku přitlačíme na vrch odšťavňovače, díky čemuž nám vznikne pěkný tvar připomínající květinku.
  5. Na pánev si nalijeme olej a klademe do rozpáleného oleje připravené květinky. Smažíme dozlatova a následně necháme okapat na talíři s papírovou utěrkou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button