Dýňový cheesecake se smetanovou polevou

Nevím jak vám, ale mně se podzim kromě jiných potravin pojí i s dýní. A moc ráda z ní připravuji i sladké recepty. Myslím si, že jsou výborným oživením či obměnou tradičních koláčů. Tentokrát tady mám cheesecake s využitím pyré z dýně hokkaido.

45 min

Čas přípravy
60 min

Čas vaření
Suroviny

Základ

170 g
ovesné vločky
80 g
mleté vlašské ořechy
100 g
máslo
1 ks
vejce
2-3 lžíce
med

Krém

500 g
jemný tvaroh
200 g
pomazánkové máslo/ cream cheese
450 g
pyré z dýně hokkaido
4-5 lžíc
med
3 ks
vejce
2 lžíce
hladká špaldová mouka (nebo vanilkový pudinkový prášek)
2 lžičky
mletá skořice
1/4 lžičky
mletý zázvor

Poleva

1 ks
kyselá smetana
1 bal.
vanilinový cukr
Postup receptu
  1. Ovesné vločky rozmixujeme. Smícháme s mletými vlašskými ořechy. Přidáme vajíčko, rozpuštěné máslo a med. Vše spolu utřeme. Připravenou směs uplácáme na dno dortové formy (průměr 24cm) vystlané pečícím papírem (pouze na spodku). Popícháme vidličkou a pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 10 minut.
  2. Krém připravíme smícháním tvarohu, pomazánkového másla a dýňového pyré. Do této směsi po jednom zašleháme vajíčka. Následně přidáme mouku, sladidlo, koření a vše dohromady promícháme (případně zašleháme ručním mixérem). Krém nalijeme na připravený základ a dáme péct do trouby vyhřáté na 150 stupňů přibližně 1 hodinu. Při pečení cheesecake dávám na spodek trouby plech s vodou.
  3. Po upečení se může cheesecake ve středu jemně třást. Necháme ho ve vypnuté pootevřené troubě ještě alespoň půl hodiny vychladnout. Po vychladnutí ho potřeme zakysanou smetanou smíchanou s vanilínovým cukrem. Ozdobíme dle vlastní fantazie a odložíme do chladničky, nejlépe přes noc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button