Fantastický Milka dort

SUROVINY

Těsto (3 ks):

5 ks bílky
120 g kr. cukr
80 g mleté ​​lískové oříšky
2 PL polohrubá mouka
1/2 bal. prášek do pečiva
špetkasůl

Krém:

1 l mléko
3 bal. vanilkový pudink
15 ks žloutky
3 PL kukuřičný škrob
200 g moučkový cukr
250 g máslo
100 g bílá čokoláda Milka
100 g čokoláda Milka s malými oříšky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Tak na přípravu tohoto dortu budeme potřebovat všechny suroviny na těsto x 3. Na jeden korpus jde 5 vajíček, takže na tři korpusy použijeme 15 vajíček atd.
  2. Bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, přidáme cukr a šleháme, dokud se cukr nerozpustí a nedostaneme krásnou lesklou tuhou bílou pěnu.
  3. Mleté oříšky zamícháme s moukou a práškem do pečiva a už jen vařečkou promícháme s bílkovou pěnou.

  4. Těsto vylijeme do formy o průměru 24 cm a dáme upéct do předem vyhřáté trouby na 180 st. asi 20 minut. Takto upečeme 3 těsta zvlášť. Upečené těsto necháme mírně vychladnout ve formě a poté vybereme na mřížku. Po vychladnutí odstraníme pečící papír.

  5. Bílou čokoládu rozpustíme nad párou. Buďte opatrní, bílá čokoláda ma tendenci srazit se. Miska, ve které máte bílou čokoládu ve vodní lázni se nesmí dotýkat vody. Čokoládu s oříšky také rozpustíme.

  6. Z mléka, pudinku, škrobu, žloutků uvaříme za stálého míchání hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Máslo vyšleháme s cukrem do pěny, po malých množstvích přidáváme hustou vychladlou kaši a šleháme. Krém rozdělíme na polovinu, do jedné části přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a do druhé čokoládu s oříšky a můžeme vrstvit.

  7. Na těsto natřeme krém s oříšky, položíme druhé těsto, natřeme krém s bílou čokoládou, položíme třetí těsto a jemně zatlačíme. Celý dort potřeme krémem (buď s oříšky nebo s bílou čoko) a ozdobíme podle vlastní fantazie. Pokud máte rádi hodně krému, udělejte z celé dávky. Pokud máte rádi dorty s menším množstvím krému, doporučuji ubrat z mléka na 800 ml a přidat 200 g másla. Samozřejmě přiměřeně ubrat i množství cukru a kukuřičného škrobu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button