Hrnkový tvarohový dort na plechu

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

(1 hrnek = 250 ml)
2 ks vejce
3/4 hrnku krystalový cukr
1/2 hrnku olej
2 hrnky hladká mouka
1 hrnek mléko
1 bal. vanilkový cukr
1 bal. prášek do pečiva
3 lžíce kakao
2 lžíce Granko

Krém:

700 ml mléko
2 bal. vanilkový pudink
podle chuti krystalový cukr
500 g jemný tvaroh
podle chuti rum
125 g máslo

Poleva:

100 g hořká čokoláda
400 g zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s cukrem a vanilkou do pěny. V druhé misce vyšleháme bílky do tuhé pěny. Obě hmoty spojíme, přidáme mléko, olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto rozdělíme na dvě části – jednu větší a jednu menší část. Do menší části přidáme granko a kakao. Zlehka promícháme.

  2. Světlé těsto nalijeme do tukem vymazaného a moukou vysypaného plechu a na vrch nalijeme tmavé těsto. Upečeme při teplotě 180 stupňů po dobu asi 25 minut – sledujeme.

  3. V mléce rozmícháme pudinkové prášky, přidáme cukr podle chuti a uvaříme hustý pudink, který necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého pudinku přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Přidáme i rum a také jemný tvaroh. Promícháme.

  4. Připravený pudinkový krém navrstvíme na vychladlé těsto a poklademe čerstvé maliny. Klidně ovoce můžete vynechat. Já jsem v chladničce měla poslední úrodu ze zahrady, tak jsem ji chtěla spotřebovat.

  5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali zakysanou smetanu. Vidličkou uděláme vzory a necháme pořádně ztuhnout.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button