Jednoduchý tvarohový dort s meruňkami “Sluneční pozdrav”

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

2 ks vejce
50 g polohrubá mouka
40 g krystalový cukr
špetka sůl

Krém:

1 plechovka – 850 g (konzerva)meruňky
300 ml smetana ke šlehání
300 g tvaroh
180 g krystalový cukr
70 ml zakysaná smetana
30 g želatina
10 g vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé husté pěny spolu se špetkou soli. Když bílky trochu zpěnili, postupně přisypeme cukr a šleháme. Postupně, jeden po druhém, přidáme žloutky a nakonec ručně metličkou vmícháme mouku. Připravené těsto navrstvíme do kulaté formy na pečení s papírem a dáme péct.

  2. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 20 minut – sledujeme. Po upečení necháme vychladnout a okraj odřízneme, kůrku odstraníme. Vykrojené těsto vložíme zpět do formy a potřeme ho šťávou z meruněk.

  3. Želatinu připravíme podle návodu na obalu – nejprve zalijeme vodou, necháme nabobtnat.

  4. V mixéru rozmixujeme meruňky a odložíme je stranou. Tvaroh (použila jsem klasický) rozmixujeme pomocí mixéru, aby získal jemnou strukturu, přidáme kr. cukr a trochu smetany. V druhé misce vyšleháme zbylou smetanu do tuhé šlehačky – cukru přidáme podle vlastní chuti, já jsem přidala 2 lžíce. Vymixovaný tvaroh spojíme s vyšlehanou šlehačkou a zakysanou smetanou.

  5. Nabobtnalou želatinu ohřejeme – 1/3 přidáme k meruňkové hmotě a zbytek vylijeme do tvarohového krému. Spolu zamícháme.

  6. Tvarohovou hmotu vylijeme do formy – já boky vyložila fólií. Na tvaroh opatrně naneseme meruňkovou hmotu a vidličkou krouživými pohyby uděláme vzor. Odložíme do lednice ztuhnout a můžeme podávat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button