Karpaty s vanilkovým krémem, ovocem a šlehačkou

SUROVINY

Těsto (1 šálek = 200 ml):

1 šálek voda
125 g margarín
1 šálek hladká mouka
špetka sůl
1 lžička prášek do pečiva
5 ks vejce

Nádivka:

1 l mléko
1 šálek kr. cukr
3 bal. vanilkový pudink
250 g máslo

Dále budeme potřebovat:

300 ml smetana ke šlehání
ovoce – meruňky, broskve, jahody, …

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu spolu s margarínem (nebo máslem) rozpustíme na mírném ohni v hrnci za stálého míchání. Přidáme hladkou mouku smíchanou s práškem do pečiva a solí. Důkladně vařečkou mícháme, aby se nevytvořily hrudky. Vaříme, dokud se hmota nezačne oddělovat od stěn hrnce. Tehdy hmotu odstavíme a necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlé masy přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně mixérem utřeme.

  2. Troubu předehřejeme na 220 stupňů a připravíme si plech, který vyložíme pečícím papírem. Navrstvíme jednu polovinu těsta a jemně povrch vařečkou přetřeme, abychom neměli povrch pěkně uhlazený. Dáme péct na cca 10-15 minút.To samé opakujeme i s druhou polovinou těsta.
  3. Do mléka přidáme cukr, pudinkový prášek a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. Po vychladnutí ho přidáme do mixérem vyšlehaného másla a krátce mixérem spojíme.
  4. Smetanu na šlehání v druhé misce vyšleháme do tuhé šlehačky a můžeme vrstvit.
  5. Na jeden plát těsta navrstvíme krém, pěkně uhladíme, poklademe ovoce podle vlastní chuti a navrstvíme šlehačku. Položíme druhý plát těsta a zákusek odložíme do chladničky nejméně na 3 hodiny. Vrch posypeme moučkovým cukrem a ostrým nožem nakrájíme na úhledné řezy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button