Kokosové pohlazení s bílou čokoládou

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

2 ks bílky
špetka sůl
115 g kr. cukr
1 lžička kukuřičný škrob
50 g mleté ​​mandle
20 g kokos

Kokosová vrstva:

500 ml smetana ke šlehání
200 g bílá čokoláda
1 bal. prášková šlehačka
400 ml kokosové mléko
2 PL želatina

Poleva:

100 g bílá čokoláda
40 g máslo
1 PL mléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky našleháme se štipkoju soli. Postupně přidáváme cukr a vyšleháme do tuhé pěny. Přidáme mleté ​​mandle smíchané s kokosem a škrobem. Zamícháme pouze ručně. Vylijeme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů asi 40 minut. Po úplném vychladnutí stáhneme papír a těsto vrátíme zpět do plechu.
  2. Smetanu zahřejeme na mírném ohni, přidáme nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Po vychladnutí dáme takto připravenou čokoládovou smetanu do chladničky nejlépe na celou noc.
  3. Želatinu necháme nabobtnat s 2-3 PL studené vody. Pak ji ohřejeme a necháme rozpustit. Následně k ní přidáme vyšlehanou šlehačku (čokoládovou smetanu z chladničky, kokosové mléko, práškovou šlehačku spolu vyšleháme do tuhé šlehačky). Vyšlehanou šlehačku navrstvíme na těsto a odložíme na hodinu do chladničky.
  4. Po hodině koláč vyjmeme z chladničky a vrch polijeme polevou – čokoládu spolu s máslem a mlékem rozpustíme nad párou. Vrch posypeme kokosem a ozdobíme kokosovými kuličkami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button