Kokosoví ježci – tradiční recept

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce
250 g moučkový cukr
100 g kr. cukr
200 ml voda
300 g hrubá mouka
1 bal. prášek do pečiva
50 g mleté ​​oříšky
špetka sůl

Poleva:

350 g moučkový cukr
35 g kakao
10 PL mléko
1 bal. máslo nebo Hera
rum nebo rumová aroma

Dále:

200 g kokos na obalení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech o velikosti 30 x 40 cm.
  2. Jako první si zkaramelizujeme kr. cukr. Zalijeme 200 ml vody a pokud je třeba, za stálého míchání necháme rozvařit karamel. Někdy se mi stane při zalévání zkaramelizovaného cukru, že nějaký kousek zatvrdne. Třeba míchat, povařit a cukr roztaje.
  3. V původním receptu byl ještě kostkový cukr, ale protože já ho nepoužívám, tak jsem si ho zaměnila za kr. cukr. Myslím, že to receptu nijak neublížilo. Žloutky utřeme s moučkovým cukrem do pěny, přidáme vychladlý zkaramelizovaný cukr a prošleháme. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a mleté ořechy. Bílky vyšleháme se špetkou soli na tuhou pěnu, kterou na závěr vmícháme do žloutkově karamelového těsta.
  4. Pečeme při teplotě 180 stupních a děláme zkoušku párátkem. Pokud se těsto nelepí, je upečené. Mrzí mě, že jsem si neodstopovala čas, ale já to už mám po tolika letech jaksi v oku. Těsto necháme vychladnout a nakrájíme na tenké obdélníky, které máčíme v polevě a potom obalíme v kokosu.
  5. Těsto do polevy pouze zlehka namočíme. Nenecháme ho v polevě dlouho, velmi rychle vsákne polevu do sebe a ježci jsou pak příliš mokrí.
  6. Ukládáme na pečící papír a necháme trochu zaschnout. Pak můžeme přeložit do krabice nebo dózy a šup s nimi do komory nebo jiné chladné místnosti.
  7. Polevu si připravíme tak, že všechny suroviny dáme do hrnce a na mírném ohni za stálého míchání rozpustíme. Mícháme, dokud se nám všechno pěkně spojí a pak si můžeme pochutnávat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button