Křehké větrníky s čokoládovou náplní a šlehačkou

SUROVINY

Těsto:

200 ml voda
100 ml olej
1 šálek hladká mouka
4 ks vejce

Krém I .:

3 ks žloutky
2 bal. vanilkový cukr
4 lžíce hladká mouka
1 lžíce kakao
5 lžic kr. cukr
1/2 l mléka
10 dkg hořká čokoláda
5 dkg nutela
3 ks bílky
3 dkg želatina

Krém II .:

2 bal. smetana ke šlehání
2,5 dl mléko
cukr podle chuti

Na ozdobu:

2 dkg hořká čokoláda
1 lžíce olej
moučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vodu si dáme do hrnce a dáme ohřát na oheň. Přidáme olej a přivedeme do varu. Když nám voda vře, odstavíme z ohně a přidáme postupně mouku – za stálého míchání. Dáme znovu na oheň a za stálého míchání vymícháme hladkou hmotu, která se odlepuje od stěn hrnce a také od dna. Odstraníme z ohně a postupně přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně vymícháme.
  2. Troubu si předehřejeme na 200 stupňů a vyložíme ho papírem. Těsto si dáme do cukrářského sáčku a tvarujeme na papír rovnoměrné kruhy (malé růžičky – 4 až 5 cm). Dáme péct po dobu cca 35 – 40 minut. Během pečení troubu neotevíráme! Když uplyne čas, nevybíráme je, ale jen mírně pootevřeme dvířka na troubě a necháme je 10 minut odstát. Po uplynutí 10 minut je můžeme vybrat a necháme vychladnout.
  3. Připravíme si čokoládový krém. Žloutky si smícháme s vanilkovým cukrem, přidáme kr. cukr a mouku. Důkladně promícháme a přidáme kakao a cca 1 dl mléka. Zbylé mléko si dáme do hrnce a zahřejeme. Když máme zahřáté mléko, přidáme k němu žloutkovou hmotu a vaříme do zhoustnutí. Hustý krém odstavíme a přidáme nalámanou čokoládu a nutellu. Mícháním rozpustíme. Necháme mírně vychladnout. Do vlažného krému přidáme vyšlehané bílky a promícháme. Následně přidáme želatinu a dáme do lednice.
  4. Připravíme si nádivku II. Smetanu v prášku si vymícháme v mléce, s cukrem do krémové hmoty.
  5. Vychladlé větrníky si rozkrojíme a naplníme je nádivkami. Nejdříve čokoládovou náplní a potom šlehačkou. Vrch ozdobíme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Posypeme moučkovým cukrem a podáváme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button