Krůtí srdíčka s hlívou na smetaně s bramborovými knedlíčky

SUROVINY

Příprava:

300 g krůtí srdce
200 g hlíva ústřičná
80 g uzená slanina domácí
1 ks cibule
1 ks rajče
1 ks paprika
250 ml šlehačka 33%
200 ml růžové víno
podle chuti sůl
špetka pepř
špetka zázvor
špetka kmín
trošku mletá červená paprika
1 PL polohrubá mouka

Příloha:

2 ks velké brambory
100 g hladká mouka
špetka sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si suroviny. Srdíčka jsem umyla, osušila. Nakrájela jsem slaninu a cibuli na kostičky. Srdíčka jsem nakrájela na menší kousky.

  2. Na pánev jsem dala slaninu. Když pustila tuk, přidala jsem cibuli a spolu vše orestovala. Přidala jsem nakrájená srdíčka a spolu dusila. Potom jsem podlila vínem. Osolila, okořenila, přidala zázvor, kmín a červenou mletou papriku. Nechala jsem chvilku povařit, dokud se část šťávy odpařila. Pak jsem přidala rajče a papriku. Podlila jsem troškou vody a dusila 50 min. do měkka.

  3. Když byly srdíčka měkká, přidala jsem hlívu. Nekrájela jsem ji, jen jsem ji z trsu rozebrala. Byly takové akorát. Nechala jsem chvilku přejít varem. Ve smetaně jsem utřela mouku a přidala jsem k jídlu. Opět jsem nechala všechno přejít varem. Hotové jídlo jsem zakryla pokličkou.

  4. Připravila jsem přílohu. Brambory jsem oloupala a uvařila do měkka. Popučila jsem je, přidala jsem hladkou mouku a sůl.
  5. Vše jsem spolu spracovala a vytvarovala knedlíky. Vložila do vařící vody a vařily se 15 min. Když knedlíky vyplavaly na vrch a uplynul čas vaření, vybrala jsem je ven. Nakrájela jsem je mokrým nožem na plátky. Jídlo jsem podávala s dýňovou čalamádou. Přeji vám dobrou chuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button