Kynuté buchty s tvarohovou náplní

SUROVINY

Na buchty:

200 g hladké mouky
300 g polohrubé mouky
280 ml mléka
2 lžíce rumu
20 g droždí
2 ks žloutky
40 g moučkového cukru + 1 lžička krupicového cukru
40 g másla
40 g sádla
1 lžička soli
2 lžičky citronové kůry

Na tvarohovou náplň:

300 g hustého tučného tvarohu
šťávu a kůru z půlky citronu
vanilkovou dřeň nebo Bourbon vanilka Madagaskar
2 žloutky
rum a mléko k doředění na požadovanou hustotu
moučkový cukr dle chuti (cca 4 lžíce)

Na potření:

50 g másla
2 lžíce oleje
2 lžíce rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Droždí rozdrobíme do misky, přidáme lžičku krupicového cukru a rozmícháme na řídkou kašičku. Přidáme lžíce vlažného mléka a na teplém místě necháme vzejít kvásek (cca 15 minut)
  2. Do zadělávací mísy prosijeme mouky s cukrem, nalejeme mléko, ve kterém jsme rozšlehali žloutky, přidáme citronovou kůru, sůl a vzešlý kvásek.
  3. Vymícháme pružné nelepivé těsto, přikryjeme a necháme hodinu kynout. Během kynutí můžeme ještě jednou propracovat. Kdo má pekárnu, může těsto zvyklým způsobem zpracovat a nechat vykynout v pečce.
  4. Vykunuté vyklopíme na vál nebo pracovní desku (je-li potřeba, zlehka podsypeme hladkou moukou) a ještě jednou důkladně propracujeme. Lžící omoučenou v hladké mouce vykrajujeme jednotlivé kusy (celkem cca 20), roztáhneme do stran a doprostřed klademe lžičkou kopečky tvarohové náplně. Spojíme protilehlé strany a uděláme z jejich konců uzlíček. Důkladně uzavřeme a v dlaních dokulatíme.
  5. Pekáček vymažeme máslem a klademe hezky těsně vedle sebe buchty, které taky pomažeme máslem. V pekáčku ještě cca 15 minut necháme kynout. Pak pečeme v troubě na 170 st. cca 30 minut. Hned po vytažení s trouby pomašlujeme horké buchty rumovým máslem a bohatě pocukrujeme.
  6. Na mřížce necháme vychládnout.
  7. Náplň:
    Všechny ingredience vymícháme do hladkého krému. Dosladíme dle chuti a přidáme 2 lžíce rumu. Mléka tolik, aby náplň nebyla řídká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button