Ledový polibek – fotorecept

SUROVINY

Těsto: 3x

3 ksvejce
3 PLkr. cukr
3 PLpolohrubá mouka
1/2 ČLprášek do pečiva
na špic nožesoda bikarbona

Krém:

400 gtvaroh
250 gmascarpone
1 kscitrón šťáva i kůra
1 bal.vanilkový cukr
2 PLcukr
370 mlmeruňkový džem domácí

Na vrch:

500 mlšlehačka 33%
1 bal.Smetafix
1 PLcukr
jedlé květiny na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si těsto. Do mísy jsem dala vejce, cukr a vyšlehala do pěny. Mouku, prášek do pečiva a sodu jsem smíchala a v malých dávkách jsem to prosála do těsta. Troubu jsem vyhřála na 180 st. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Těsto jsem vylila a upravila. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si druhé i třetí. Těsto se peklo 10 min.

  2. Pokud se těsto chladilo, připravila jsem si krém. Do mísy jsem dala tvaroh, mascarpone, cukr, vanilkový cukr a citronovou šťávu i kůru. Utřela jsem všechno mixérem a rozdělila na 2 stejné části.

  3. Na spodek jsem uložila první korpus a natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela polovinu krému. Položila jsem druhý korpus, ale ten jsem natřela džemem a položila obráceně, potřenou částí na krém. Potom jsem potřela i vrch džemem a potřela druhou částí krému. Položila jsem třetí korpus. Zakryla papírem a položila jsem na papír krájecí desku. Na to jsem uložila 3 kg mouky a dala na noc do chladničky.

  4. Druhý den jsem připravila šlehačku a natřela jsem ji na vrch. Část šlehačky jsem odložila na zdobení. Zubovou stěrkou jsem udělala vlnky.

  5. Krájela jsem horkým nožem. Zdobila jsem jedlými květy. Přeji vám dobrou chuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button