Likérové řezy (fotorecept)

SUROVINY

Těsto: 3x

3 ks vejce
3 PL horká voda
3 PL krystalový cukr
3 PL polohrubá mouka
2 PL holandské kakao
1 ČL prášek do pečiva
na špic nožesoda bikarbona

Krém:

250 ml vaječný likér
250 ml šlehačka 36%
2 bal. smetanový pudink
1 bal. želatina za studena

Kromě toho:

1 bal. dětské piškoty
200 ml povidla
100 ml horká voda
3 PL instantní černá káva
1 PL vaječný likér

Na vrch: poleva

200 g bílá čokoláda
1 PL máslo

Na zdobení, ale nemusí – pařížská šlehačka:

250 ml šlehačka 36%
100 g hořká čokoláda
200 g bílá čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V míse jsem utřela vejce, cukr s horkou vodu do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva, kakao a sodu. V malých dávkách se prosévala do těsta.

  2. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Hotové těsto jsem vylila a upravila. Peklo se 10 min. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si takto taky další dva těsta. Upečené jsem nechala chladit na mřížce.

  3. Pokud se korpusy chladili, připravila jsem si krém: Do mísy jsem dala 250 ml vaječného likéru. Přidala jsem 250 ml šlehačky a vmíchala jsem pudinkové prášky. Uvařila jsem hustou kaši a nechala chladit. V jiné míse jsem utřela želatinu za studena a když začala houstnout, zamíchala jsem k ní po jedné lžíci vychladlý pudink. Mixérem jsem pořádně prošlehala. Krém jsem rozdělila na 2 poloviny a uložila do lednice ztuhnout. Před použitím jsem ho znovu vyšlehala.
  4. Připravila jsem si i kávu na máčení piškotů. Instantní kávu jsem zalila horkou vodou a přidala jsem likér.

  5. První korpus jsem natřela povidly. Pak jsem na povidla natřela polovinu prvního krému. Na krém jsem ukládala v kávě namočené piškoty. Na piškoty jsem natřela druhou polovinu prvního krému. Položila jsem druhý korpus a natřela jsem ho povidly. Na povidla jsem natřela druhou polovinu krému. Položila jsem třetí korpus. Na vrch jsem uložila pečící papír. Na papír jsem uložila krájecí desku a zatížila na celou noc 3 kg mouky. Uložila jsem ho do chladničky.

  6. Druhý den jsem udělala bílou čokoládovou polevu. Polila jsem koláč a dala ztuhnout do lednice. Krájela jsem ho horkým nožem na řezy. Den předem jsem si připravila pařížskou šlehačku. Naplnila jsem cukrářský sáček a ozdobila vrch – není nutné. Přeji vám dobrou chuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button