Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

5 ks vajec
100 g moučkový cukr
100 g krystalový cukr
160 g polohrubá mouka
1 bal. prášek do pečiva
2 lžíce kakao
5 lžic voda

Nádivka:

500 ml mléko
2 bal. Zlaté klasy
100 g cukr
1 bal. vanilkový cukr
dle chuti vaječný likér
200 g máslo

Pařížská šlehačka:

250 ml šlehačky
1 balení ledové kaštany

Kromě toho:

1 balení dlouhé piškoty
3 dcl uvařené kávy
100 g čokoláda na vaření
50 g másla nebo cery

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na přípravu zákusku si den předem připravíme pařížskou šlehačku a to velmi jednoduše. Do hrnce nalijeme smetanu na šlehání, nalámeme ledové kaštany a přivedeme do varu, mícháme dokud se všechno pěkně nespojí. Necháme v ledničce do druhého dne.
  2. Na přípravu těsta vyšleháme 5 bílků do tuha a 100 g krystalového cukru. Zvlášť utřeme žloutky, 100 g moučkového cukru a 5 lžic vody do pěny, opatrně vmícháme spolu s moukou, práškem do pečiva a kakaem do tuhé bílkové masy. Vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě asi 15-20 minut. Po upečení a vychladnutí rozřízneme na polovinu. Pokud chceme řezy na celý plech upečeme ještě jedno těsto.

  3. Na přípravu bílého krému uvaříme v 500 ml mléka a 100-150 g cukru podle chuti dva zlaté klasy, vznikne hustý krém který necháme vychladit. Po vychladnutí zamícháme do másla vyšlehaného do pěny a podle chuti přidáme vaječný likér. Kdo nechce, může vynechat.
  4. Pařížskou šlehačku vyšleháme do pěny (tú, kterou jsme uvařili den předem). Ještě si uvaříme kávu a můžeme začít skládat koláček.
  5. Jeden plát těsta pokapeme uvařenou vychladlou kávou, natřeme dvě třetiny bílé nádivky. Dlouhé piškoty namáčíme v kávě a poklademe na bílou nádivku. Pak následuje pařížská šlehačka, druhý plát těsta a zbytek bílé nádivky. Na závěr poleva kterou připravíme rozpuštěním másla nebo cery a čokolády nad párou. Necháme odležet v chladničce a můžeme degustovat 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button