Makovo tvarohové řezy s rajčatovým džemem (fotorecept)

SUROVINY

Těsto makové 2x:

3 ksvejce
3 PLmoučkový cukr
3 PLteplá voda
3 PLmouka hladká
1/2 ČLprášek do pečiva
na špic nožesoda bikarbona
2 PLcelý mák

Těsto bílé: 2x

3 PLmoučkový cukr
3 ksvejce
3 PLmouka hladká
1/2 ČLprášek do pečiva
na špic nožesoda

Krém:

200 gtvaroh jemný
400 gtvaroh hrudkovitý
250 gmascapone
1 kscitrón – kůra i šťáva
1 bal.želatina za studena
1 ČLvanilková aroma
150 gmoučkový cukr

Poleva:

200 gbílá čokoláda
1 PLmáslo
1 PLolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem těsto na makový korpus. Vejce, cukr a teplou vodu jsem vymíchala do pěny. Mouku, prášek do pečiva, sodu a celý mák jsem smíchala a v malých dávkách jsem prosála do těsta a opatrně vmíchala. Těsto jsem vylila na papírem vyložený plech. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 stupňů a pekly se všechny korpusy 10 min.
  2. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si těsto na druhý i další korpusy. Na bílý korpus jsem vyšlehala vejce s cukrem do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva a sodu a v malých dávkách jsem je přidala do vaječného základu. Upečené korpusy jsem chladila na mřížce.

  3. Do mísy jsem dala oba druhy tvarohu, přidala jsem mascapone. Nastrouhala jsem kůru z citrónu, přidala jsem cukr a vše jsem smíchala mixérem. Připravila jsem želatinu za studena a v malých dávkách jsem do želatiny přidávala krém a míchala. Nakonec jsem přidala vanilkovou aroma. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a dala ztuhnout do lednice.

  4. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem dala makový korpus, který jsem natřela horkým džemem. Na džem jsem natřela první třetinu krému a položila jsem na to bílý korpus.
  5. Další korpus jsem také natřela džemem a natřela jsem krémem. Položila jsem druhý bílý korpus, který jsem také natřela džemem a poslední třetinou krému a položila jsem na to makový korpus.
  6. Na vrch jsem položila papír na pečení, na to desku na krájení a 3 kg mouky a uložila do lednice na noc. Ráno jsem koláč polila čokoládovou polevou.Takto je koláč dokončen a může se krájet horkým nožem. Já jsem ještě ozdobila šlehačkou, do které jsem přidala džem. Přeji vám dobrou chuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button