Mazanec bez vajec

SUROVINY

55 dkg polohrubé mouky
10 dkg másla
2,8 dl mléka
2 balíčky vanilkového cukru
4 lžíce cukru krystal nebo krupice
1 lžička soli
2 lžičky sušené citronové kůry
1 bal. sušené droždí
vejce na potření
mandle na posypání
rozinky namočené v rumu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mouku prosejeme do misky, přidáme cukr, vanilku, sůl, kůru, sušené droždí a zamícháme. Přidáme rozpuštěné máslo, vlažné mléko a vypracujeme mixérem jednodtné těsto, které posypeme moukou, zakryjeme utěrkou a necháme kynout na teplém místě.

  2. Když těsto zdvojnásobilo svůj objem, přendáme ho na pracovní desku, přidáme rozinky namočené v rumu a vypracujeme bochník, který přendáme na papírem vyložený plech (já mám černou fólii, originál na pečení), zakryjeme utěrkou a necháme kynout ještě asi půl hodinu.

  3. Potom potřeme povrch rozšlehaným vejcem a posypeme mandlemi.

  4. Pečeme na 195 st. asi 5 minut, potom teplotu stáhneme na 180 st. a dopékáme. Pokud by vám vrch velmi chytalo, mazanec přikryjte alobalem a potom před vyjmutím alobal stáhněte a dopečte i kůrku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button