Medvídkový mrkvový dort Pedro

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Korpus:

240 g polohrubé mouky
7 ks mrkví
3 ks vejce
180 g třtinového cukru
1 lžička javorového sirupu
200 ml oleje
1,5 lžičky kypřící sody
1,5 lžičky prášku do pečiva
špetka soli
1 lžička skořice

Krém:

600 g smetanového sýru (typ lučina)
150 g cukru moučka
120 g másla
3 druhy potravinářského barviva
1 lžička javorového sirupu
trocha citronové šťávy

Ozdoba:

2 balení medvídci Pedro Tutti Frutti

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve vyšlehejte vejce s třtinovým cukrem a sirupem. Zvlášť si promíchejte všechny suché přísady (mouku, sodu, kypřící prášek, sůl a skořici) a přidejte k vaječné směsi. Pak postupně zašlehejte i olej a nakonec vmíchejte mrkev. Těsto nalijte do vymazané dortové formy o průměru 18 cm a pečte přibližně hodinu na 180°C.
  2. Během pečení korpusu dohladka vyšlehejte změklé máslo s cukrem, sirupem a lučinou. Přidejte dle chuti citronovou šťávu. Krém poté rozdělte do čtyř misek v poměru 2:1:1:1. Misku s dvojnásobně větším množstvím krému dejte stranou – použijete ji pak k potření vrchní části dortu a boků. Zbylý krém v jednotlivých miskách postupně obarvěte třemi různými potravinářskými barvami.
  3. Po upečení nechte korpus vychladnout, pak ho třikrát podélně rozřízněte. Jednotlivá patra namažte barevnými krémy, a poté celý dort potřete ze všech stran neobarveným krémem. Nakonec ho celý ozdobte medvídky Pedro Tutti Frutti podle své fantazie a nechte vychladit v lednici aspoň 3-4 hodiny.  Dobrou chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button