Nejčokoládovější dort na světě, jen ze 3 ingrediencí

Pokud máte rádi čokoládu, tento dezert si zcela zamilujete, protože celý dort je v podstatě jen našlehaná čokoláda ve třech různých vrstvách. 🙂 Ale pozor: Dort je VELMI intenzivní a dle typu použité čokolády může být i velmi sladký. Proto si dejte při výběru čokolády záležet.

Ingredience na 12 porcí

Na korpus

  • 7 vajec pokojové teploty
  • 450 g 52% – 90% čokolády

Na krém

  • 350 g 52% – 90% čokolády
  • 250 ml horké vody

Dále potřebujete

  • Díl ledu
  • Díl studené vody

O čokoládě

  1. Pokud chcete dort více hořký, použijte vysokoprocentní (70 – 80%) čokoládu.
  2. Nám nejvíce chutná dort z obyčejné čokolády na vaření (52%), který je akorát sladký, akorát hořký a mám plnou čokoládovou chuť.
  3. Pokud ale nejste příliš na sladké, doporučujeme upéct korpus z čokolády na vaření a krém připravit z vysokoprocentní (80+ %) čokolády.

 

Postup

Celkový čas přípravy: 60 min

1

Vejce si vyndejte z lednice, aby se stihla trochu ohřát, poté oddělte bílky do větší mísy a žloutky do menší misky.

2

Bílky vyšlehejte na sníh, dokud nevytvoří po vyndání šlehače jemné špičky.

3

Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni, nebo v mikrovlnné troubě – čokoládu v mikrovlnce ohřívejte na plný výkon po dobu 30 vteřin, poté promíchejte a znovu ohřejte. Pro toto množství čokolády budete čokoládu ohřívat 2 až 3x.

4

Do čokolády postupně přimíchejte žloutky a následně i postupně přimíchejte i sníh z bílků. Sníh zamíchávejte krouživými pohyby, takzvaně jej překládejte, abyste zbytečně nepřišli o bublinky a těsto zůstalo nadýchané.

5

Těsto nalijte do formy o průměru 25 cm a dejte péct na 170 °C po dobu 15 – 30 minut. (Hrstka našich čtenářů však korpus musela péct až 30 minut. Nevíme, čím je to způsobené, ale mějte to prosím na paměti. Po 15 minutách tedy zkontrolujte korpus špejlí a pokud bude nedopečený, pečte dalších 15 minut.) Po upečení nechte zcela vychladnout a poté vrch korpusu (asi 2 cm) rozdrobte a nasypejte do mísy. Toto drobení použijete jako finální vrstvu dortu.

6

Do větší mísy nasypte díl kostek ledu (doporučujeme cca půl litru) a díl studené vody. Do druhé mísy dejte 350 g kousků čokolády na vaření, 250 ml horké vody a promíchejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí. Mísu s čokoládou dejte do mísy s vodou a ledem a v této ledové lázni čokoládu šlehejte cca 2 minuty, dokud nezhoustne v čokoládový krém. Pokuste se krém nepřešlehat, jinak díky vlivu chladu příliš ztuhne a hůře se s ním pracuje.

7

Krém natřete na korpus, uhlaďte a nakonec nasypejte drobečky korpusu. Drobečky pouze lehce stlačte dlaní do krému, aby se příliš nesypaly a můžete dort vyndat z formy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button