Nejlepší rychlé řezy PRIBINÁČEK

SUROVINY

Těsto:

3 ks vejce
3 lžíce hnědý cukr
2 lžíce polohrubá mouka
1 lžíce kakao
1 lžička prášek do pečiva

Krém:

125 g máslo
moučkový cukr podle chuti
250 ml mléka
1 bal. vanilkový pudink
2 lžíce kr. cukr
250 g jemný tvaroh

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka jsem vyšlehala s cukrem do tuhé pěny, do které jsem už jen vařečkou přimíchala prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Hotové těsto jsem navrstvila na plech, který jsem předem vyložila pečícím papírem a dala jsem péct do předem vyhřáté trouby. Teplota 180 stupňů a čas cca 15-20 minut. Nepečte příliš dlouho, aby se těsto zbytečně nevysušilo. Po upečení jsem těsto nechala 10 minut chladnout a pak jsem ho z plechu vytáhla a stáhla papír. Krásně se odlepil.

  2. V mléce se dvěma lžícemi cukru klasicky uvaříme vanilkový pudink, který necháme vychladnout. Máslo s moučkovým cukrem jsem mixérem šlehala do pěny, po lžících jsem přidávala pudink a zcela na závěr jsem lehce vmíchala jemný tvaroh.

  3. Krém jsem nanesla na těsto a pěkně uhladila, dala jsem celý koláč do lednice ztuhnout cca 2 hodiny a pak jsem krájela na trojúhelníčky.

  4. Můžete ještě vrch polít čokoládou nebo posypat strouhanou čokoládou. Já jsem dělala z čokolády čokoládová srdíčka zdobícím sáčkem. Pouze na papír nakreslíme z rozpuštěné čokolády různé vzory 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button