Nepečený jahodový dort

SUROVINY

Základ:

120 g máslové sušenky
40 g rozpuštěné máslo

Tvarohová vrstva:

250 g měkký tvaroh
250 g bílý jogurt
1 lusk vanilka nebo 1 lžička vanilková esence
60 g moučkový cukr
10 g prášková želatina
40 ml voda

Jahodová vrstva:

400 g jahody
150 g bílý jogurt
5 lžic moučkový cukr
1 lžíce citronová šťáva
16 g prášková želatina
60 ml voda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Pokud se rozhodnete připravit tento skvělý dort, připravte předem všechny suroviny, aby měli stejnou teplotu.
  2. Nejdříve připravíme základ. Máslo rozpustíme a odložíme stranou. Sušenky umeleme nebo nastrouháme na struhadle. Přidáme vychladlé rozpuštěné máslo a dobře promícháme. Vzniklý základ natllačíme do dortové formy vyložené pečícím papírem a dobře utlačíme lžící nebo sklenicí s rovným dnem. Odložíme do lednice na minimálně půl hodinu.

  3. Želatinu zalijeme studenou vodou a necháme ji nabobtnat cca 10 minut. Pak ji zahřejeme, dokud se nerozpustí a je tekutá – odstavíme a necháme mírně vychladnout. Tvaroh rozmixujeme na jemno, jogurt smícháme s cukrem, přidáme vnitřek vanilkového lusku nebo lžičku vanilkové esence a přidáme k tvarohu. Promícháme. 2 lžíce této masy přidáme k želatině, promícháme a želatinovou hmotu přidáme k celé tvarohové hmotě. Promícháme a navrstvíme na keksíkový základ. Zarovnáme a odložíme do chladničky ztuhnout.

  4. Omyté jahody očistíme a rozmixujeme na pyré. Přidáme citronovou šťávu a moučkový cukr. Želatinu zalijeme vodou a necháme ji nabobtnat cca 10 minut. Pak ji zahřejeme, dokud se nerozpustí. Do jahodového pyré zamícháme jogurt a asi 2 lžíce přidáme k želatině. Promícháme a celou želatinu přidáme k jahodové mase a promícháme. Navrstvíme na tvarohovou hmotu a pěkně uhladíme. Znovu odložíme do lednice, nejlépe na celou noc a pak už jen ozdobíme podle vlastní fantazie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button