Nugátový dort s kokosovými kuličkami

SUROVINY

Těsto:

7 ks bílku
210 g kr. cukr
5 ks žloutku
100 ml olej
70 g hladká mouka
40 g hrubá mouka
50 g kakao

Kokosové kuličky:

200 ml mléka
100 g moučkový cukr
200 g kokos
1 bal. vanilkový cukr
1 tuba kondenzované mléko cca 75 g

Nugátová nádivka:

600 ml mléka
2 bal. vanilkový pudink
5 lžic kr. cukru
250 g máslo
2 lžíce nutela

Dále budeme potřebovat:

kokos na ozbodu
100 g čokoláda
200 g zakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem vyšleháme do tuhého sněhu a pak přidáme předem utřené žloutky s olejem. Jemně vařečkou promícháme. Do této masy postupně přidáme prosátou mouku, do které jsme přidali kakao a znovu jemně, ale důkladně promícháme vařečkou. Hmotu vylijeme do formy o průměru 26 cm, dno jsem vystlala papírem a pekla jsem při teplotě 180 stupňů cca půl hodinu. Po upečení a vychladnutí překrojíme na polovinu.
  2. Mléko smícháme s cukrem a přivedeme do varu. Když mléko vře, přidáme kokos a promícháme, odstavíme a necháme vychladnout. Když hmota vychladla, přidáme celou tubu salka, znovu promícháme. Z hmoty tvarujeme kuličky, které obalíme v kokosu a odložíme stranou.
  3. Do mléka zamícháme pudinkový prášek, přidáme cukr a za stálého míchání přivedeme do varu. Vaříme 1 minutu a odstavíme. Hrnec přikryjeme alobalem a necháme vychladnout při pokojové teplotě. Nakonec přidáme nutelu a spojíme.
  4. Když máme vše připraveno už jen složit dohromady všechno co jsme připravili. Na těsto natřeme třetinu nádivky, poklademe kuličky, navrstvíme druhou třetinu nádivky, přikryjeme druhou polovinou těsta a zbylým krémem potřeme celý povrch. Boky posypeme kokosem, na vrch nalijeme čokoládovou polevu (100 g čokoláda, 200 ml zakysaná smetana) uděláme vidličkou vzory a poklademe kuličky.

  5. Inspirovala jsem se od Raspberrybrunette. Nemohla jsem této sladké dobrotě odolat. Je sice pracná, ale zcela jednoduchá a velmi chutná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button