Oříškový zázrak s čokoládou

SUROVINY

Těsto:

180 g máslo
210 g hladká mouka
50 g kr. cukr
4 lžíce voda
špetka sůl
1 ks žloutek

Nádivka:

6 ks vejce
100 g tmavá čokoláda
150 g kr. cukr
80 g mleté ořechy
1/2 ks citron

Dále budeme potřebovat:

moučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do misky dáme nakrájené máslo, mouku, cukr, vodu, sůl a jedno žloutek. Zpracujeme hladké těsto, které zabalíme do fólie a odložíme do lednice na minimálně 1 hodinu. Odleželé těsto rozdělíme na polovinu a na pomoučené pracovní desce rozválíme na tenčí pláty (20×30 cm). Jeden plát těsta položíme na papírem vyložený plech na pečení a propícháme ho vidličkou.

  2. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme ji mírně vychladnout. Žloutky s cukrem vyšleháme nad párou do tuhé pěny, postupně přidáme čokoládu a za stálého šlehání vyšleháme jemnou čokoládovou hmotu, do které přidáme šťávu z poloviny citronu a mleté ​​oříšky. Nakonec vařečkou jemně vmícháme ušlehaný sníh z bílků a hmotu navrstvíme na první těsto.
  3. Nádivku pěkně uhladíme a položíme druhý plát těsta, který také propícháme vidličkou. Dáme péct do předem vyhřáté trouby, teplotě 175 stupňů a pečeme cca 40 minut.

  4. Upečený koláč vyjmeme a posypeme moučkovým cukrem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button