Osvěžující kiwi dort bez pečení

Čas přípravy:

 

SUROVINY

Základ:

200 g sušenky
100 g máslo

Bílý krém:

400 g smetanový sýr
350 ml smetana ke šlehání
150 g moučkový cukr
2 bal. vanilkový cukr
1 lžíce citronová šťáva
10 g želatina v prášku

Kiwi vrstva:

1 kg kiwi
200 g moučkový cukr
20 g želatina v prášku

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme na jemný prášek, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm a vyložíme ji papírem. Navrstvíme sušenky a pěkně uhladíme.
  2. Smetanu vyšleháme s vanilkovým a moučkovým cukrem do pěny. Želatinu připravíme podle návodu na obalu. Do smetanového sýra přidáme citrónovou šťávu, nabobtnanou želatinu a promícháme. Pak vmícháme vyšlehanou šlehačku a spojíme. Hmotu navrstvíme na sušenkový základ.
  3. Připravíme si menší misku, kterou zvenku obalíme potravinářskou fólií a vtlačíme ji do středu smetanové nádivky. Odložíme do lednice na 2 hodiny. Po 2 hodinách vybereme misku tak, aby fólie zůstala na krému. Teprve potom opatrně odstraníme fólii.

  4. Kiwi očistíme a pomocí mixéru rozmixujeme na kaši. Přidáme cukr a dáme na mírný oheň. Ohřejeme, dokud se cukr nerozpustí. Želatinu připravíme podle návodu na obalu a přidáme ji do kiwi hmoty a promícháme. Necháme celou hmotu mírně vychladnout a následně ji opatrně vlijeme na bílý krém. Necháme v chladničce odstát celou noc a druhý den podáváme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button