Perníkový cheesecake

Perníkové koření a perníky jsou chutě zimy a vánočního období. Já jsem tyto ingredience použila i do jednoho z mých oblíbených dezertů – do cheesecake. Pokud vám po Vánocích zůstanou nějaké perníky vyzkoušejte ho i vy.

35 min

Čas přípravy
60 min

Čas vaření
Suroviny

Základ

200 g
sušenky
50 g
perníky
100 g
máslo

Krém

500 g
jemný tvaroh
250 g
mascarpone
200 g
zakysaná smetana
2 ks
vejce
60 g
med
40 g
moučkový cukr
2 lžičky
perníkové koření
30 g
rozmixované perníky
2 lžíce
hladká mouka

Poleva

100 g
mléčná čokoláda
60 ml
smetana ke šlehání
1/2 lžičky
perníkové koření
Postup receptu
  1. Sušenky a perníky na korpus rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty a opět promixujeme. Vysypeme do formy (24cm) vystlané pečícím papírem a rovnoměrně rozmačkáme na dno formy. Dáme péct na 180 stupňů cca 7 minut.
  2. Tvaroh, mascarpone a smetanu vyšleháme. Přidáme vajíčka a znovu prošleháme. Přidáme zbylé ingredience a vše spolu promícháme.
  3. Připravený krém vylijeme na předpečený základ a dáme péct do trouby vyhřáté na 155 stupňů přibližně jednu hodinu. Při pečení cheesecake dávám na spodek trouby plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake ještě hodinu v pootevřené troubě postupně vychladnout.
  4. Čokoládu nalámeme do hrnce, přilijeme smetanu a přidáme perníkový koření. Za stálého míchání zahříváme až se čokoláda rozpustí a vznikne nám poleva. Polevu nalijeme na připravený cheesecake a odložíme ho do chladničky, ideálně přes noc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button