Plněné kapustové listy masem a kroupami FOTOPOSTUP

SUROVINY

1 hlávka kapusty
500 g hovězí maso domácí
100 g klobása uzená domácí
100 g slanina uzená domácí přerostlá
100 g slanina uzená obyčejná
2 ks cibule
350 ml rajčatová šťáva domácí
200 g ječné kroupy č.8
špetka pepř, sůl
špetka červená mletá paprika
hrst petrželka

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V první řadě jsem si připravila kapustové listy. Kapustu jsem umyla, listy jsem oddělila a vložila jsem je do osolené vařící vody a přidala jsem na špic nože jedlou sodu, aby listy zůstaly pěkně zelené. Poloměkké listy jsem vybrala z vody, odřízla jsem tlusté a tvrdé části, aby se dalo do nich snadněji balit. Zbytek kapustové hlávky jsem nakrájela na malé kousky. Připravila jsem si základ pro náplně. Do hrnce jsem dala nakrájené slaniny. Přidala jsem nakrájenou cibuli, klobásu a spolu podusila. K tomuto základu jsem přidala nakrájenou kapustu, přidala jsem sůl, pepř a dusila do poloměkka. Pak jsem přidala rajčatovou šťávu a opět povařila. Tento připravený základ jsem odložila, dokud jsem si připravila nádivky.

  2. Hovězí maso jsem zomlela na mlýnku. Slaniny jsem dala na pánev, když pustili tuk, přidala jsem cibuli. Když bylo vše opečené, přidala jsem mleté maso, sůl, pepř a dusila jsem za stálého míchání 15 min. Maso jsem dusila, protože potřebuje delší dobu vaření než vepřové a kapustové listy by se rozvařili. Jsou mnohem jemnější, než zelné. Maso jsem dala do mísy, přidala jsem také předvařené ječné kroupy. Přidala jsem vejce, petrželku a vše jsem smíchala. Nádivku jsem nedochucovala, neboť jsem dochutila maso během dušení a kroupy během vaření.

  3. Všechny suroviny mám připravené a mohu začít s plněním listů. Na každý list jsem uložila 2 PL nádivky a listy jsem svinula. Když byly všechny listy naplněné, uložila jsem je do hrnce se základem. Dolila jsem vodu, aby byly listy ponořeny a vařila jsem je 40 min. Uvařenou šťávu jsem dochutila špetkou másla. Přeji vám dobrou chuť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button