Pruhovaná roláda s citrónovým krémem

SUROVINY

Světlé těsto:

4 ksvejce
4 PLjemný krystalový cukr
4 PLpolohrubá mouka
1/2 balíčekkypřící prášek do pečiva

Kakaové těsto:

4 ksvejce
4 ksjemný krystalový cukr
3 PLpolohrubá mouka
1 PLholandské kakao
1/2 balíčekkypřící prášek do pečiva

Náplň:

250 mlmléko
3 PLhladká mouka speciál
250 gmáslo
1 kscitrón – šťáva
200 gmoučkový cukr

Poleva:

200 gtmavá čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Piškota žlutá: bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících přidáme cukr, po jednom žloutky, mouku s práškem do pečiva smícháme, prosejeme a přidáme do pěny.
  2. Piškota kakaová: bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících zašleháme cukr, po jednom žloutky, prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem, jemně zamícháme.
  3. Pomocí cukrářského sáčku naneseme na plech vyložený pečícím papírem pásy žlutého těsta šikmo po plechu s mezerami a do mezer naneseme kakaové těsto. Plech rozměr 43×37 cm. Upečeme při teplotě 180 ° C 25 minut. Trochu necháme vychladnout a srolujeme i s papírem. Necháme vychladnout.
  4. Náplň: z mléka a mouky uvaříme hustou kaši, necháme vychladnout. Máslo pokojové teploty vyšleháme, přidáme moučkový cukr, znovu vyšleháme, po částech přidáme vychladlou kaši a šťávu z jednoho citronu. Trochu si odložíme na potření povrchu rolády.
  5. Z rolády odstraníme papír, rozvineme a natřeme krém. Odloženým krémem potřeme povrch rolády a polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou. Necháme ztuhnout. Odložíme do chladu. Horkým nožem nakrájíme na řezy. Dobrou chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button