Slavnostní punčové řezy

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Světlé těsto:

7 lžic polohrubá mouka
8 lžic kr. cukr
8 lžic voda
8 ks vejce
1 bal. kypřící prášek

Tříbarevné těsto:

2 hrnky (250ml) moučkový cukr
2 hrnky polohrubá mouka
450 g pikantní džem (cca)
250 g máslo
500 ml ovocný sirup (nejlépe malinový)
100 ml rum
2 lžíce kakao
½ bal. kypříci prášek
7 ks vejce
3 ks punčová polevá (polotovar Dr. Oetker)
1 lžíčka punčová aroma
růžové barvivo

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme, přidáme cukr, vodu, žloutky, nakonec směs rozdělíme na polovinu a připravenou mouku s kypř. práškem přisypeme až těsně před pečením. Z hmoty upečeme dva pláty na plechu s mastným papírem. Pečeme při teplote 180 ° C.
  2. Barevné těsto: žloutky utřeme s cukrem a máslem do pěny, přidáme mouku smíchanou s kypřícím práškem a nakonec tuhý sníh z bílků. Směs rozdelíme na tři části: žlutou, hnědou (přidáme kakao) a červenou (přidáme potravinářské barvivo).
  3. Na plech vyložený mastným papírem lžící klademe střídavě z každé barvy těsta hromádky a nakonec zarovnáme – dáme upéct do vyhřáté trouby na cca 180 ° C.
  4. Bílý piškotový plát natřeme polovinou džemu, položíme na něj barevné těsto hustě ho propícháme vidličkou a polijeme sirupem smíchaným s rumem a aromou. Je třeba použít celý obsah tekutiny, ale třeba dávat pozor, aby vám šťáva nestékala po bocích – nasákne spodní piškot.
  5. Natřeme druhou polovinou džemu, přikryjeme druhým plátem a polijeme polevou. Polevu necháme dobře ztuhnout a zaschnout a krájíme mokrým, dlouhým zoubkovaným nožem. Dobrou chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button