Strouhaný kokosovo jablečný koláček

Čas přípravy:
Čas vaření:

SUROVINY

Těsto:

500 g hladká mouka
100 g moučkový cukr
5 ks žloutku
1 bal. prášek do pečiva
250 g máslo
3 lžíce kakaa
1 lžíce zakysaná smetana

Náplň:

200 g kokos
5 ks bílku
150 g moučkový cukr
1 ks vanilkový pudink
180 g zakysaná smetana
1 bal. vanilkový cukr

Dále budeme potřebovat:

1 kg jablka
3 lžíce kr. cukr
5 lžic voda
1 bal. vanilkový cukr
1 lžička mletá skořice

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Jablka oloupeme a nakrájíme na malé kostičky (můžete je i nastrouhat na hrubém struhadle). Dáme do hrnce, přidáme cukr a vaříme na mírném ohni za občasného míchání do měkka. Přidáme vanilku, skořici (pokud je nutné, přidejte i vodu) a promícháme. Odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  2. 2 lžíce mouky oddělíme a zbylou mouku dáme do misky, přidáme kakao, prášek do pečiva, moučkový cukr, žloutky a nakrájené máslo na malé kousky a smetanu. Zpracujeme do jednotné hmoty, rozdělíme na polovinu a zabalíme do fólie. Odložíme do lednice na minimálně půl hodinu.

  3. Bílky vyšleháme mixérem do pěny, přidáme postupně cukr a šleháme dokud nedostaneme lesklou tuhou pěnu. Přidáme zakysanou smetanu, vanilku, pudinkový prášek a nakonec i kokos. Promícháme.

  4. Jedno těsto rozválíme na velikost plechu, pomůžeme si moukou, kterou jsme si dělili (25 x 35 cm – dno jsme vyložili pečícím papírem), navrstvíme jablka a kokosovou nádivku. Znovu poklademe jablka a druhé těsto nastrouháme na hrubém struhadle.

  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 175 st. cca 45-50 minut. Upečený koláč podáváme posypaný moučkovým cukrem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button