Tvarohový slavnostní řez – Černý princ

SUROVINY

Základ:

260 g tmavé sušenky
100 g máslo

Krém:

500 g jemný tvaroh
100 g moučkový cukr
1 ks vejce
40 g kakao
1 lžička vanilkový extrakt

Dále budeme potřebovat:

1 ks vejce
1 lžíce mléko
6 ks keks Siesta XXL (1 ks = 52 g)

Poleva:

100 g hořká čokoláda
100 ml smetana ke šlehání
50 g bílá čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si formu na pečení o velikosti 20 x 20 cm, kterou si vyložíme papírem. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů.
  2. Sušenky vložíme do mixéru a rozdrtíme je na prach. Přidáme rozpuštěné máslo a promícháme – vytvoříme tak hmotu podobnou mokrému písku. Tuto hmotu navrstvíme na dno vyložené formy.
  3. Sušenky si potřeme rozšlehaným vajíčkem, do kterého jsme přidali 1 lžíci mléka a následně poklademe keksy Siesta. Rukama přitlačíme a odložíme do chladničky.
  4. Připravíme krém. Tvaroh utřeme s cukrem, přidáme rozšlehané vajíčko a spojíme. Nakonec přidáme vanilkový extrakt a kakao. Připravený krém navrstvíme na sušenky a pěkně uhladíme.
  5. Dáme péct do předem vyhřáté trouby po dobu 50 – 60 minut. Troubu vypneme, pootevřeme dvířka, ale koláč nevybíráme. Necháme ho při otevřených dvířkách vychladnout cca 15 minut. Po 15 minutách koláč vyjmeme a necháme zcela vychladnout.
  6. Smetanu ke šlehání si zahřejeme na ohni – pozor, nesmí vřít! a přidáme na kousky nalámanou hořkou čokoládu. Mícháním ji rozpustíme. Ve vodní lázni si rozpustíme bílou čokoládu. Tmavou čokoládou polijeme koláč a lžící navrstvíme hromádky rozpuštěné bílé čokolády. Pomocí vidličky uděláme různé tvary a necháme ztuhnout.
  7. Krájíme ostrým nožem, který si namočíme do horké vody. Dobrou chuť!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button