Vynikající domácí croissanty

SUROVINY

Budeme potřebovat:

500 g polohrubá mouka
50 g kr. cukr
250 ml vlažná voda
100 g máslo
14 g sušené droždí
12 g sůl

Křehké těsto:

250 g máslo
100 g hladká mouka

Dále budeme potřebovat:

1 ks vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Smícháme vodu, cukr a sůl. Mouku smícháme se sušeným droždím, přidáme vodu, ve které se rozpustil cukr a sůl a začneme hníst těsto. Postupně přidáme měkké máslo a mícháme do hladka.
  2. Z vyhneteného těsta vytvarujeme na pracovní desce obdélník, zabalíme ho do potravinářské fólie a odložíme do lednice na celou noc.
  3. Z 250 g másla a 100 g hladké mouky si vyhněteme jednotnou hmotu, kterou dáme mezi 2 papíry na pečení a rozválíme na tenký plát /těsto je měkké, ale netřeba se bát, takhle to má být/. Rozválení plát těsta odložíme na 10 minut do lednice.
  4. Kynuté těsto vyválíme na velký obdélník. Do středu položíme křehké máslové těsto a kynuté těsto /kraje/ přeložíme. Rozválíme na velký plát a znovu kraje přeložíme do menšího obdélníku. Vyválíme a složíme – takhle to opakujeme 3 x. Nakonec těsto zabalíme do potravinářské fólie a necháme odpočívat min. půl hodinu. Po uplynutí doby těsto rozbalíme z fólie a rozválíme na tenký plát, který nakrájíme na trojúhelníky. Každý trojúhelník srolujeme od širší části k užší a ukládáme je na papírem vyložený plech na pečení.
  5. Necháme kynout na teplém místě alespoň 4 hod. a vrch potřeme rozšlehaným vajíčkem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů asi 20 minut.
  6. Croissanty můžete naplnit různou nádivkou – marmeláda, nutella, čokoláda, ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button