Jednoduchá kokosová roláda

SUROVINY

Těsto:

6 ks vajec
6 lžic jemného krystalového cukru (krupice)
3 lžíce oleje
6 lžic polohrubé mouky
1/2 bal. prášku do pečiva (6g)

Krém:

300 ml mléka
1 bal. kokosový pudink
150-200 g cukru
200-250 g másla
1 bal. vanilkový cukr (20g)
1 lžíce rumu

Dále:

meruňkový džem (může být i jiný)
kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšlehám mixérem do tuha, postupně zašlehám po lžících cukr a dobře prošlehám. Snížím otáčky na minimum a postupně přidávám po jednom žloutky a olej (po lžících).
  2. Pak už jen zlehka ručně zamíchat mouku s práškem do pečiva. Těsto rozmažu na plech vyložený pečícím papírem (papír jemně vymažu olejem, aby se dal z rolády snadněji odstranit) a upeču.
  3. Pekla jsem asi 20 minut na 180 ° C (řiďte se svou troubou – každá trouba peče jinak). Upečený korpus ještě za tepla stočím i s papírem na pečení. Když vychladne, roládu opatrně rozbalím, odstraním papír, namažu džemem a naplním.
  4. Krém: Z mléka a pudinkového prášku vařím hustý pudink (můžete ho osladit vanilkovým cukrem) a nechám vychladnout. Pokud nechcete, aby se vám na pudinku udělala slupka, zkuste na horký pudink položit průsvitnou kuchyňskou fólii a tak nechat vychladnout (nebo jednoduše během chladnutí stále míchat, aby se neudělala slupka).
  5. Pokud nemám na tyto procedury čas, slupku na vychladlém pudinku jednoduše sloupnu.
  6. Máslo vyšleháme s cukrem a zašleháme vychladlý pudink a lžíci rumu (máslo i pudink by mělo mít přibližně stejnou teplotu, aby se vám krém nesrazil).
  7. Korpus namažu džemem a naplním krémem. Část krému si nechám na potření rolády zvenku. Celou roládu bohatě posypu kokosem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Zkontrolujte také
Close
Back to top button